سر ناهار لیسا دربارۀ مشکلات محل کارش با شوهرش صحبت کرد. او بسیار تحت‌فشار بود و نیاز داشت خودش را تخلیه کند. کایل شروع کرد به راه‌حل دادن و پیشنهاد روش‌هایی برای حل مشکلات. لیسا دست از حرف زدن کشید. بعد به کایل گفت دنبال این نبوده که شوهرش مشکل را حل کند و فقط دلش می‌خواسته کسی به حرف‌هایش گوش کند و امیدوار بوده کایل این آدم باشد.

زیاد پیش می‌آید که مردها با این مسئله به مشکل برمی‌خوردند که می‌خواهند مسائل را حل و بهتر کنند. بسیاری از مردان احساس می‌کنند باید جوابی در آستین داشته باشند؛ حتی وقتی مستقیم از آنها درخواست کمک نشده است. گروه‌های تحلیلی آقایان به بهبود درک مردان از خود کمک می‌کند و بررسی می‌کند چطور گاهی قدرت مردان علیه خودشان عمل می‌کند.

به گفتۀ دکتر دیوید کارول، روانشناس و گروه‌درمانگر آقایان: «ما به آقایان کمک می‌کنیم ابزار متفاوتی در خود پیدا کنند و دست به انتخاب‌های متفاوتی بزنند. به این ترتیب قابلیت آنها برای برقراری ارتباط معنادار با دیگران نیز بهبود پیدا می‌کند.»

بیشتر مردها دوست دارند روابط نزدیک‌تری با چهره‌های مهم زندگی خود ـ همسر، فرزندان، والدین، همسایه، دوستان و همکاران ـ داشته باشند. اما در روزمرگی زندگی، اغلب احساس جدایی از دیگران بر آنها غالب می‌شود. این اشکالات ارتباطی رضایت مردان از زندگی را پایین آورده و به احساسات مختلفی از جمله نگرانی، دلسردی، اضطراب، غم، آزردگی و خشم یا پوچی و غیره می‌انجامد.

مشکلات خود را به اشکال مختلفی نشان می‌دهند و ممکن است با مسائلی همچون از دست دادن شغل، بازنشستگی، جابه‌جایی به منزلی جدید یا دوری از فرزندان، طلاق یا جدایی عاطفی از همسر یا فشار ناشی از جدال‌های مداوم همراه شود.

اگر فکر می‌کنید حضور در گروه آقایان به خودتان یا کسی که می‌شناسید کمک می‌کند، به شماره‌های زیر پیام دهید:

09378845507

09389673072

0 پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *